Тестування, безумовно, передбачає численну кількість видів, методів, способів перевірок між реальною та очікуваною поведінкою системи. Одними із фундаментальних видів є тестування чорного та білого ящиків, з якими варто познайомитися ближче. Що ж це за різновиди та які перевірки вони передбачають?
Тестування чорного ящику (Black Box Testing) – це метод тестування програмного забезпечення, за якого функціональні можливості ПЗ перевіряються без знання внутрішньої структури коду та деталей реалізації системи. Тестування Black Box в основному зосереджується на вхідній та вихідній інформації продукту й повністю базується на вимогах і специфікаціях програмного забезпечення. Воно також відоме як зовнішнє тестування, закрите тестування або ж поведінкове тестування.
Таким «чорним ящиком» може бути будь-який ресурс, будь то операційна система, сайт, додаток чи база даних. Даний вид тестування не потребує знань та відомостей про архітектуру чи будову продукту, тому фактично перевірки здійснюються від імені звичайного споживача.
До найбільш відомих різновидів тестування чорного ящику відносять функціональне тестування, нефункціональне тестування, регресійне тестування.