Продуктивність – це швидкість виконання комп'ютером поставленого завдання.
Можна виділити два основні завдання, які необхідно виконувати комп'ютеру, консолі або мобільному пристрою під час гри:
- відмальовка та підтримання ігрового світу, в якому знаходиться користувач;
- реакція на дії гравця.
В іграх фактор продуктивності має дуже велике значення: якщо показник продуктивності низький, комп'ютер не встигає обробити всі завдання швидко і своєчасно, як підсумок ми отримуємо фризи, лаги, гальмування і т. ін. Якщо ж продуктивність висока, то, відповідно, гра йде плавно і нашому зануренню в гру нічого не заважає. У випадках, коли продуктивність пристрою недостатньо висока для стабільної гри, можна зменшити навантаження на нього, знизивши якість графіки.
Сама продуктивність є збірною величиною, так як вона залежить від наступних факторів:
- Процесор (CPU). Чим вище тактова частота процесора і чим більше в ньому паралельно працюючих ядер, тим вище швидкість виконання завдань.
- Графічний процесор (GPU). Відеокарти з більш високими характеристиками дозволяють обробляти та виводити картинку швидше, що збільшує продуктивність. Також, такі відеокарти дозволяють грати з високими налаштуваннями графіки.
- Оперативна пам'ять (RAM). Під час роботи пристрою оперативна пам'ять зберігає в собі виконуваний код програм, а також деякі дані процесора. Більший обсяг оперативної пам'яті дозволить зберігати більше даних і збільшить продуктивність.