Динамічне тестування
Метод динамічного тестування – тип тестування, який перевіряє функціональність програми, коли код виконується. Простіше кажучи, динамічне тестування виконується шляхом фактичного використання програми і визначення того, чи працює функціональність так, як очікується.
Динамічне тестування включає в себе тестування ПЗ в режимі реального часу шляхом надання вхідних даних і вивчення результату поведінки програми.
Можна навести такий простий приклад – функціонал для входу в систему. При створенні облікового запису і пароля до неї будуть присутні певні правила для створення надійного паролю. Наприклад, пароль повинен бути не менше 6 символів, мати велику літеру і хоча б один спеціальний символ.Це не що інше, як різні умови та параметри, і якщо користувач вводить будь-яке значення, яке відрізняється від цих умов, додаток повинен його відхилити. При тестуванні даної функціональності потрібно ввести всі необхідні умови, а потім перевірити результат.
Якщо розглянути функції, пропоновані динамічним тестуванням, можна легко зрозуміти причини його виконання протягом життєвого циклу тестування програмного забезпечення. За допомогою цього тестування команда може перевірити різні критичні аспекти програмного забезпечення. Якщо залишити їх без будь-якої оцінки, вони можуть вплинути на продуктивність, функціональність, а також надійність програмного продукту.
Переваги динамічного тестування
- Це ретельне дослідження, яке розглядає всю функціональність програми, тому якість відповідає найвищим стандартам.
- Процес динамічного тестування добре налагоджений, додаток тестується з точки зору користувача, що підвищує якість ПЗ.
- Виявлення складних помилок, які могли вислизнути на етапі код рев'ю.
- Динамічне тестування може бути автоматизовано за допомогою спеціальних інструментів.
Недоліки динамічного тестування
- Оскільки динамічне тестування являє собою складний процес, воно займає багато часу.
- Висока вартість проведення тестування.
- Динамічне тестування зазвичай виконується після завершення кодування, і знайдені баги виявляються пізніше в життєвому циклі розробки.