Тестування є важливою частиною розробки програмного забезпечення, яка допомагає забезпечити якість та надійність продукту. Одним із способів полегшення процесу тестування є використання інструментів з відкритим кодом. На сьогоднішній день на ринку існує велика кількість популярних інструментів з відкритим кодом для тестування, які можуть допомогти в розробці високоякісного програмного забезпечення.
Популярні інструменти тестування з відкритим кодом
Популярні інструменти тестування з відкритим кодом
- 11.05.2023
- Опубліковано: Admin

За даними ресурсу OSS Insight можна побачити, що чи не найпопулярнішим інструментом з відкритим кодом є Playwright від Microsoft. Це застосунок, який дозволяє автоматизувати тестування веб-додатків мовами TypeScript, JavaScript, Python, .NET, Java. Playwright є аналогом ще одного популярного інструменту Selenium, який також забезпечує зручний інтерфейс для тестування веб-додатків та підтримує такі мови, як Java, Python, C#, Ruby, JavaScript, Kotlin. Однак варто відзначити, що Playwright є більш зручним, швидким та стабільним застосунком у порівнянні з Selenium, що і вивело інструмент на лідируючі позиції подібних продуктів.
На другому місці за популярністю знаходиться Puppeteer. Це інструмент, який був розроблений тією ж командою, що і Playwright, але який працює лише з браузерами на Chrome або Chromium. Puppeteer надає досить широкий спектр можливостей для автоматизованого тестування у середовищі Chrome/Chromium.
Ще один аналогічний продукт, який наразі доволі популярний – це Cypress. У графіку, що розглядається, він займає четверте місце. Інструмент є потужним аналогом Selenium, однак працює в тому самому циклі виконання, що й тестована програма, використовуючи JavaScript для написання тестів. Він має дещо обмежену інтеграцію у порівнянні з Selenium (у першу чергу – не підтримує мобільне тестування), однак виграє за рахунок швидкості та зручності використання, а також швидкості його освоєння нетехнічними спеціалістами.
Ще одним популярним інструментом є Ddosify. Це комплексна платформа тестування продуктивності з географічним націлюванням, розроблена спеціально для оцінки навантаження та затримки серверної частини. Продукт підтримує протоколи HTTP, HTTPS, HTTP/2 та різні типи навантаження, що заслужено робить його одним із найпопулярніших у своїй ніші.
Подібні не менш популярні інструменти – це k6 від Grafana, MeterSphere і jMeter. Це інструменти для тестування продуктивності веб-додатків, які дозволяють перевірити веб-додатки з великою кількістю одночасних користувачів. Наразі чи не найпопулярнішим з перерахованих є k6. Він відзначається гнучкістю у визначенні сценаріїв тестування продуктивності, та чи не найбільш детальною звітністю, яка дозволяє вичерпно аналізувати процес тестування.
MeterSphere, безперечно, також є популярною універсальною платформою, яка відзначається безперервністю тестування корпоративного класу. Він охоплює такі функції, як відстеження тестів, тестування інтерфейсу, тестування продуктивності, командну співпрацю та є сумісним із стандартами відкритого коду, як-от jMeter.
Тривалий час jMeter був лідером своєї ніші, однак на сьогодні його покращені та більш адаптовані до поточних вимог аналоги, як-от k6 чи MeterShere, впевнено займають лідерські позиції серед інструментів тестування продуктивності і не тільки.
Іншими популярними на сьогодні інструментами з відкритим кодом для тестування є Appium (для тестування різного виду додатків, у першу чергу – мобільних), Mockito ( для модульного тестування в Java), Airtest (для автоматизованого тестування інтерфейсу ігор та додатків), Robot Framework (для автоматизованого тестування), Cucumber (для тестування на основі поведінки) та багато інших.
Як можна побачити з графіка нижче, популярність деяких інструментів з відкритим кодом для тестування змінюється з часом. Наприклад, ті, які були створені раніше, поступаються більш новим рішенням, адже останні можуть бути зручнішими і враховувати потреби сучасного ринку.
Загалом, зростаюча популярність інструментів тестування з відкритим кодом, ймовірно, пов’язана з їхньою гнучкістю, надійністю та економічною ефективністю порівняно з патентованими рішеннями. Оскільки розробка програмного забезпечення стає все більш складною, ці інструменти продовжуватимуть відігравати важливу роль у забезпеченні якості програмних продуктів.
