У багатьох згадка про покер викликає асоціації з грою, в якій головним чином цінуються вміння прораховувати ситуацію наперед, концентруватися і чудово блефувати. Але покер можна також використовувати для планування в роботі.
Покер планування (Planning Poker, Scrum Poker) – це гнучка техніка, яка дозволяє на основі колегіальності чітко оцінити складність і обсяг завдань, які належить вирішити в ході створення програмного продукту. При цьому до оцінки привертають всіх: програмістів, команду тестувальників, інженерів баз даних, аналітиків, дизайнерів і всіх інших співробітників, що беруть участь у проєкті. Оскільки ці члени команди дуже різноманітні, такий підхід дозволяє домогтися дійсно різнобічної і, за фактом, об'єктивної оцінки.
Planning Poker – невід'ємний інструмент планування в гнучкій розробці. Підхід був вперше описаний у 2002 році Джеймсом Греннінгом, співавтором знаменитого Agile-маніфесту. У 2005 році методика стає частиною роботи Майка Кона у книзі «Agile Estimating and Planning», набуває популярності в колі шанувальників Scrum (іноді її навіть називають Scrum покер). Майк Кон також є власником торгової марки Planning Poker, він безкоштовно роздає права на використання торгової марки і друк власних колод.
Мета Scrum poker – не ідеально точно встановити термін виконання завдання, а переконатися у тому, що всі учасники процесу розуміють завдання і алгоритм його виконання однаково правильно.
Одним з аргументів на користь впровадження правил Покер планування в команді можуть служити компанії, в яких цей метод вже прийнятий на озброєння: General Electric, Cisco, Adobe, Amazon, The NCR Orderman, Wells Fargo Bank, NA, The Home Depot, IBM, Coca Cola, Tesla
Правила гри в Planning Poker (Scrum poker)
Planning Poker (Scrum poker) проводиться на мітингу перед початком розробки ПЗ або нової функції вже існуючого ПЗ.
Кожен учасник скрам-команди (Scrum Team) отримує по колоді карт. Скрам-команда (Scrum Team) – крос-функціональна команда, що складається з фахівців різних профілів: тестувальників, архітекторів, аналітиків, програмістів і та ін., яка працює над продуктом від початку і до кінця. У команді кожен допомагає один одному, і всі разом відповідають за результат. Великі колективи діляться на кілька команд, у кожній з яких від трьох до дев'яти осіб.
Колоди карт для Planning Poker:
1. Найчастіше використовується оцінна шкала, запропонована Майком Коном і заснована на видозміненому ряді чисел Фібоначчі: 0, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34, 55, 89, карта зі знаком питання "?", Карта із зображенням чашки кави, карта зі знаком нескінченності «∞». При цьому числа можуть служити позначенням днів, годин та ін.