При тестуванні сайту або мобільного додатку неможливо уникнути зіткнень з безліччю полів і форм, які потрібно заповнювати: прізвище, ім'я, номер телефону, адреса і безліч іншого. Щоб протестувати поля і цілі форми, є два варіанти: увімкнути фантазію і витратити безліч часу на створення набору даних або вдатися до сучасних технологій. Про другий варіант і піде мова в статті.
Огляд інструментів для генерування тестових даних
- 30.07.2020
- Опубліковано: Admin
Електронна пошта
Будь-яка робота з сайтом або додатком частіше за все починається з реєстрації користувача. Для цього майже завжди потрібна електронна пошта. Уявіть, що потрібно зареєструвати 40 різних користувачів на сайті. Як багато часу займе ручне створення акаунтів? Для того, щоб отримати електронну адресу швидко, існують різні сервіси:
- 10-хвилинна пошта. Тут надають одноразову електронну пошту, яку пізніше можна вказати в реєстраційній формі. Також є можливість отримувати листи і навіть переходити з листа по посиланнях, щоб підтвердити свою пошту. Електронна пошта самознищується через 10 хвилин, але її «життя» можна продовжити, натиснувши на посилання «Дайте мені ще 10 хвилин».
- Схожий принцип роботи у Tempmail. Тут також можна отримувати листи та підтверджувати пошти. Є можливість згенерувати QR код для пошти.
- Moakt – відмінно підходить для тих, хто не хоче запам'ятовувати/вводити «абракадабри». Можна придумати унікальну адресу. Електронна адреса живе цілу годину, далі його можна продовжити. Але варто бути обережним вибираючи популярні імена (qwerty, 123, qaz). Так як поштова скринька є публічною, кожний користувач, який створив нік, ідентичний вже створеному іншим користувачем, зможе переглядати особисті листи.
- Встановити розширення. У багатьох браузерах є магазин з безкоштовними розширеннями. Там можна знайти як аналоги вже названих сервісів, так і інші розширення для тимчасової пошти. Безумовний плюс – розширення завжди під рукою.
Логін/нік
Також при реєстрації обов'язково вказувати логін або нік. Щоб не витрачати час на творчі ідеї, можна скористатися наступними сайтами:
- Генератор ніків та логінів – на даному сервісі можна вибрати кількість варіантів логінів, генерувати нові раз за разом.
- Генератор логінів – сервіс, на якому можна ввести дані і сайт згенерує логін. Якщо потрібно придумати не один і не два логіни, то сайт не підійде.
Телефонний номер
Часто під час тестування потрібно вказувати телефонний номер. Іноді доводиться тестувати додаток/сайт і для інших країн.
Якщо потрібен не реальний номер телефону, але зазначений в строгому форматі, підійдуть наступні сайти:
- Генератор випадкових номерів телефона – даний сервіс допоможе згенерувати номер телефону випадково або по зазначеному шаблону (можна вибрати код країни, код оператора або міста, кількість цифр, зручний формат).
- Quackr.io – на даному сайті представлений каталог по країнам з віртуальними номерами телефонів. Тобто є можливість отримати смс на даний номер.
- Receive SMS – сайт, аналогічний попередньому.
Пароль
Якщо сайт/додаток вимагає складного пароля, то можна скористатися такими сайтами:
- Генератор Безпечних Паролів – сайт дозволяє вибрати довжину пароля, використовувати чи ні спеціальні символи і числа, включати чи ні прописні або рядкові символи. Також включити або виключити невизначені символи (тобто такі, які часто є не валідними для полів).
- Генератор паролів – на цьому сайті можна вибрати тільки довжину пароля, їх кількість, включення малих і великих літер, спец. символів. В цілому, функціонал менше ніж у попереднього, зате сайт дозволяє генерувати до 20 паролів одночасно.
- Онлайн генератор паролів – по функціоналу цей сайт один в один з попереднім, але може одночасно генерувати до 50 паролів.
Картинки
Часто під час роботи тестувальник стикається з необхідністю завантажити на сайт/додаток картинку. Це може бути як перевірка аватара, так і пряма необхідність в додаванні безлічі картинок. Наприклад: тестування альбому в соцмережах/додатку, яке з фото робить малюнок, визначає вік або національність. Для полегшення процесу тестування існують такі генератори картинок:
- Lorem Picsum – на сайті є цілком зручна інструкція, в якій описано, як згенерувати потрібну картинку. Тут можна вибрати колір, висоту, ширину, тему і навіть ефекти.
- Placeholder.com – на цьому сайті можна додати свій текст.
- Websiteplanet – можливо задати розмір, вибрати категорію та ефекти для випадкового зображення. Відрізняється від попередніх сервісів зручністю використання. Тут не потрібно прописувати дані в пошуковий рядок, а можна просто клікнути на кнопку.
Текст
Швидше за все багато хто вже чув кумедний термін «текст-риба». Не завжди для тестування підійде знаменитий «Lorem ipsum», тому нижче наведено список популярних сайтів для генерування випадкового тексту:
- Random string generator – на сайті можна самостійно вибирати допустимі символи для генерування.
- Генератор тексту – можливо задати необхідні параметри тексту, а також вибрати необхідну мову (англійську, російську, українську та латинь).
- Генератор тексту з ключових слів – сервіс генерує текст з ключових слів.
IBAN, PIN, CVV…
Якщо завданням буде тестувати ПЗ для банків (або інші сайти і додатки, в яких потрібно вказувати реквізити фізичних і юридичних осіб) тоді стане в нагоді GenerateData – це веб-додаток, який генерує великі об’єми фіктивних даних. З використанням цього сервісу можна безпроблемно заповнювати бази даних на сайті та перевіряти наскільки ефективно сайт може обробляти великі об’єми даних користувачів.
Генератор форм
Якщо під час тестування потрібно заповнювати форми, то можна скористатися розширенням Form Filler в Google Chrome для заповнення форми одним кліком (варто врахувати, що даний плагін більше для форм на англійській мові).
Генератор особистості
При тестуванні страхових компаній, туристичних або банківських сайтів, імовірно доведеться створювати багато профілів тестових клієнтів. У цьому може допомогти наступний сайт:
- Fake Name Generator – більше для англомовних сайтів.
У цій статті розглянуті найпопулярніші інструменти для генерування тестових даних. Є, звичайно, і інші менш популярні, але не менш корисні. Той чи інший інструмент варто вибирати відштовхуючись від специфікації проекту і потреб тестувальника.