Тестувальникам під час тестування ігор часто доводиться використовувати додаткові інструменти і можливості, що надаються замовниками.
Давайте розглянемо види тестування ігор, при яких необхідні помічники, та ознайомимося з кожним з них докладніше:
- функціональне тестування;
- тестування локалізації;
- тестування продуктивності.
Тестування функціоналу включає в себе перевірку ігрових механік, взаємодії з движком гри. Деякі функціональні перевірки необхідно проводити з предметами і локаціями, які перебувають на більш пізніх етапах гри, доходячи до яких люди витрачають велику кількість часу. Розробники створюють в своєму коді додатковий функціонал, званий чітами або чіт-кодами, для того, щоб тестувальник витрачав час ефективно і не проходив ту частину гри, яку йому не потрібно тестувати.
Поняття чіт-коду
Чіт-код (Cheat Code) – частина коду гри, невеликий додаток, який дає можливість виконувати тестування окремих частин ігор (рівнів, локацій, сцен), переходити до них без проходження великої частини гри, а також додавати необмежені ресурси персонажам (гроші, зброя і т. ін.).
Таким чином, чіт-коди необхідні нам для економії робочого часу. Вони відразу дають можливості, для придбання яких при лінійному проходженні тестувальник витратив би години, дні або навіть місяці.
Популярні способи активації чіт-кодів:
- Введення чіту в консоль або в спеціальне поле передбачене розробником.
- Логін в певний аккаунт соціальної мережі.
- Створення профілю під певним іменем.
- Вхід до певного облікового запису Google Play або App Store (sandbox-покупки).
- Чіт-коди можуть бути активовані за замовчуванням у тестових білдах.
Приклад вводу чіту в консоль у грі Vampires the Masquared BloodLines.
У досить відомих іграх GTA Vice City і GTA San Andreas немає необхідності вводити чіт-коди в спеціальну консоль або логінитися на Facebook. Користувач буквально в будь-який момент гри може ввести комбінацію клавіш на клавіатурі та отримати бажане, так що способи активації чітів залежать тільки від стилю розробників і специфіки самої гри.