Користувачі часто роблять покупки в грі, яка їм подобається. Відбувається це з різних причин. Основою такого рішення є внутрішня мотивація. Одним з інструментів, що мотивують до здійснення покупки, і є оффер.
Внутрішньоігровий оффер (від англ. Offer - пропозиція) – спеціальна внутрішньоігрова пропозиція покупки за реальні гроші якогось предмета в грі за дуже вигідними умовами для користувача, спрямована на підвищення попиту на внутрішньоігровий товар або послугу.
Яке завдання вирішують оффери?
Оффери – метод маркетингу, основа всіх продажів. Завдяки офферу збільшується кількість гравців, які здійснюють внутрішньоігрові покупки. Розробник закликає вигідною пропозицією до першого платежу, після якого, в подальшому, як вважають психологи, здійснювати покупки стає легше.
По-друге, розробник стимулює продажі певних внутрішньоігрових товарів. Наприклад, у грі з'являється нова платна функціональність. В такому випадку створюється пропозиція, яка описується як унікальна, наявна в обмеженій кількості, що привертає користувачів, які вже раніше здійснювали покупки, а також інших зробити це вперше.
По-третє, можна заощадити час гравця для досягнення бажаного прогресу. Оффер пропонує потрібний йому ресурс за розумні гроші в потрібний час і в потрібному місці, користувач бачить, що це вигідна пропозиція, і робить покупку.
Типи і види офферів
Оффер можна умовно розділити на два типи:
- загальні – це оффери, які пропонуються гравцям на загальних умовах;
- спеціальні – оффери, пропоновані за певними умовами (наприклад, в разі покупки певного набору предметів, користувач отримує ще додатково N-кількість внутрішньоігрового ресурсу без зміни ціни оффера).
Оффери також можуть відрізнятися за змістом.
Знижкові оффери.
Знижка. Це зменшення ціни за товар, яке відображається кількісно або у відсотках. Це один з найпопулярніших видів офферів і зустрічається практично в кожній Free-to-Play грі.
Знижкові оффери можуть бути різних видів, наведемо кілька прикладів:
Розпродаж. Це знижки на безліч різних товарів, в тім на валюту. Зазвичай такі знижки поширюються на найдорожчі предмети в грі, щоб стимулювати їх продаж. Вони можуть бути як тимчасовими, так і постійними.
Святкова знижка. Це знижка, прив'язана до певного дня календаря: день Святого Валентина, Новий Рік, Різдво, Чорна п'ятниця і та ін. Такі знижки надаються тільки в святкові дні.
Спеціальна пропозиція. Зазвичай це обмежена за часом, найчастіше «одноразова» пропозиція (в лапках тому, що насправді вона може повторюватися). Продаватися можуть будь-які ігрові елементи, як валюта, так і предмети. Таймер в даному випадку або дає час прийняти рішення, або грає роль стимулятора.
Бонусні оффери.
Поряд зі знижками, існують бонусні оффери, які користуються не меншою популярністю.
Бонус. Це кількісна надбавка товару, що купується без зміни ціни. Найчастіше використовується при покупці ігрової валюти і в спеціальних пропозиціях для збільшення інтересу до пропонованих товарів. «Але це ж те ж саме, що знижка!», – скажете ви, але це не зовсім так.
Найпоширеніший вид бонусного оффера використовується у продажі внутрішньоігрової валюти, коли до базового набору одержуваної валюти додається бонусний комплект, що відображає вигоду покупки більш дорогих комплектів.
Наведемо кілька прикладів бонусних офферів:
Бонусний подарунок. Прийом, який дуже добре працює! До платежу додається подарунок, цінність якого залежить від розміру платежу. Наприклад, в подарунок видається скриня, з якої гравець з певною ймовірністю отримує ігрові предмети.
Івентовий бонус (від англ. Event – подія). Як і у випадку зі знижками, надбавки або подарунки, які вбудовані в додатки для певних умов або подій гри. Наприклад, ви запускаєте продаж валюти + спеціальної корисної функції в день перед внутрішньоігрового подією, в якому ця функція може стати в нагоді
Для появи оффера потрібно виконати певні вимоги, які залежать від типу оффера:
- оффер для тих, хто здійснював покупку за реальні гроші: потрібно зробити будь-яку покупку ресурсів (золото, кристали, ігрові предмети) в грі за реальні гроші, після цього згорнути/розгорнути гру або закрити і знову запустити гру;
- оффер для тих, хто не здійснював купівлю за реальні гроші: не робити покупок будь-яких ресурсів (золото, кристали, ігрові предмети) в грі за реальні гроші, після цього згорнути/розгорнути гру або закрити і знову запустити гру;
- оффер для користувачів незалежно від того, здійснювали вони покупки за реальні гроші чи ні: дані типи офферів, наприклад, можуть з'являтися після проходження туторіалу автоматично.
Особливості перевірки покупки офферів в ході тестування:
- платформи iOS, MacOS, Google Play – використовується тестовий аккаунт, який надається замовником;
- платформи Amazon, Win8 (RT) – для проведення покупок використовується тестовий файл (.json, .xml), який надається замовником, який копіюється в цільову директорію (залежить від кожної конкретної гри).
Внутрішньоігровий оффер (спеціальна внутрішньоігрова пропозиція) – невід'ємна маркетингова складова будь-якої гри, що має внутрішньоігрові покупки. Завдання команди тестувальників – перевірити появу відповідних офферів в зазначений момент гри (наприклад, після досягнення певного рівня або під час зазначеної акції), а також правильне списання грошових коштів та нарахування внутрішньоігрових ресурсів відповідно до опису тестованого оффера.