Гнучкі методології розробки ПЗ
Гнучка розробка програмного забезпечення (Agile) відноситься до групи методологій розробки програмного забезпечення, заснованих на ітеративній розробці, де вимоги і рішення розвиваються завдяки співпраці між самоорганізаційними крос-функціональними командами.
Agile-методи зазвичай сприяють впорядкованому процесу управління проєктами, який передбачає часті перевірки і адаптацію, командну роботу, самоорганізацію і звітність. Це набір передових методів проєктування, призначених для швидкого релізу високоякісного програмного забезпечення, і бізнес-підхід, який прив’язує розвиток продукту до потреб клієнтів і цілей компанії. Гнучка розробка відноситься до будь-якого процесу розробки, який узгоджується з концепціями Agile Manifesto. Маніфест був розроблений групою з чотирнадцяти провідних фігур в індустрії програмного забезпечення і відображає їх досвід того, які підходи сприяють якості в розробці програмного забезпечення.
Ця методологія рятує від ризику витрат місяців або років на процес, який в кінцевому підсумку дає збій через невелику помилку на ранній стадії. Замість цього передбачається, що співробітники команди працюють безпосередньо з клієнтами, щоб зрозуміти цілі і запропонувати рішення швидким і оптимізованим способом.