В цій статті ми розглянемо проблему повторного відтворення дефекту, а також дізнаємось, що потрібно робити, якщо баг не відтворюється.
Визначення дефекту.
Дефект (він же баг) – це невідповідність фактичного результату роботи програми та очікуваного результату. Дефекти виявляються на етапі тестування програмного забезпечення (ПЗ), коли тестувальник проводить порівняння отриманих результатів роботи програми (компонента чи дизайна) з очікуваними результатами, які описані в специфікації вимог.
Якщо ви виявили баг, не варто негайно заводити його в баг трекер з описом «нічого не працює!». Відтворіть дефект повторно. Знову відтворюється? А тепер мінімізуйте кількість кроків для відтворення, та переконайтесь, що немає нічого зайвого.
Якщо використовуються певні вхідні дані, переконайтесь що вони не містять зайвої інформації.Коли ви зрозуміли, які саме дані та які ваші дії призводять до проблеми, коротко сформулюйте її суть - придумайте тему (опис) баг-репорта.
«Кроки відтворення» – основне поле для заповнення в баг-репорті. Запишіть кроки, які було визначено. Як вже було сказано, кількість кроків має бути необхідною та достатньою для відтворення проблеми. Зайві - не пишіть, необхідні – теж не пропускайте.