Говорячи про локації, перше, що потрібно – розділити поняття «локація в просторі» та «ігрова локація».
Поняття локації в іграх
Локація в просторі – місце розташування об'єкта на місцевості. Це показник, який можна визначити або географічними координатами (GPS), або прив'язкою до орієнтирів місцевості (за кутом, на червоній цеглі біля магазину та ін.).
Ігрова локація (далі буде мова саме про це) являє собою суворо певну місцевість, вихід за яку або неможливий, або призводить до завантаження іншої локації.
Залежно від жанру гри, поняття локації може мати різні назви:
- Рівень – найбільш часто зустрічається в аркадних іграх;
- Раунд – характерна назва для файтингів;
- Карта – так називають локації в стратегіях і шутерах;
- Дошка – позначення локації в різних варіаціях карткових ігор;
- Стіл – позначення локації в рулетках;
- Ігровий автомат, він же слот-машина – є окремим рівнем в слот-подібних іграх.
Сукупність локацій визначає загальний вид ігрового світу. Якщо гра не має на увазі відкритий світ (про який ми поговоримо пізніше), то локації є окремими рівнями, доступ до яких з'являється після успішного завершення попереднього або при виконанні необхідних умов (див. Скріншоти нижче).
Галактична карта локацій гри Космічні Рейнджери 2: Домінатори
Частина карти світу гри Mystery Match, де кожен рівень є окремою локацією
У разі поділу на окремі місії, як це відбувається, припустимо в шутерах, час завантаження локації може бути використано для брифінгу місії.
Брифінг під час завантаження місії в грі Call of Duty
Під «відкритим ігровим світом» мається на увазі процес гри, який не переривається завантаженнями окремих локацій. Насправді, все це ілюзії, так як ці світи теж розділені на локації, але оптимізовані так, щоб процес завантаження був непомітний гравцеві. Також є ігри, де світ розділений на кілька великих локацій, перехід між якими супроводжується процесом завантаження, а кожна така «мегалокація» розділена на більш дрібні. До слова, це актуально для добре оптимізованих ігор. Якщо бажання, або якихось інших факторів, у розробників було недостатньо, то гравців чекає завантаження на стиках локацій (як це було в TES III: Morrowind - мал. 4). Ще варіант реалізації завантаження локації – завантажувати тільки видиму гравцеві зону або певну кількість об'єктів на заданій відстані (детально на малюнку).
Наочна ілюстрація того, як явне розділення на локації може вплинути на враження від гри, де «крок вліво, крок вправо» приводить до завантаження сусідньої локації
Різна дальність видимості в грі WoW
Різна дальність прорисовки дерев у грі TES V: Skyrim
В цілому, які б назви не застосовувалися до «локації», всі вони означають одне і те ж, а саме – свідомо певну ігрову область.