На сьогоднішній день смартфони стали невід'ємною частиною нашого життя. Буквально щодня вдосконалюється «залізо» (апаратне забезпечення), а разом з ним і сам софт (програмне забезпечення). Вимоги до розробки мобільних додатків стрімко ростуть, і у розробників немає іншого виходу, крім як задовольняти примхи користувача.
Перед релізом (виходом на ринок) мобільний додаток має відповідати всім нормам і критеріям, які були обумовлені раніше, мати повністю робочий функціонал, а також високу якість, щоб продукт міг конкурувати з іншими подібними йому додатками. Ось якраз метою тестування і є забезпечення якості продукту.
В статті будуть описані найпоширеніші дефекти, які зустрічаються в мобільних додатках під час тестування.
- Якщо програма не запускається протягом 5-10 секунд – необхідно заводити баг-репорт. Сучасні користувачі дуже вимогливі і не завжди мобільний додаток може виправдати їхні очікування.
- Проблеми з підтримкою різних версій ОС і пристроїв – найрозповсюдженіший баг. Додаток, розрахований на широку аудиторію, має працювати як на нових, так і на старих версіях операційної системи, а також добре показувати себе на різних пристроях.
- Програма не дотримується принципів безпеки і, наприклад, запитує доступ до журналу дзвінків, повідомлень, фотогалереї. Це може насторожити користувача, особливо, якщо функціонал додатка не передбачає використання особистих даних.
- Занадто велике споживання ресурсів девайса. «Важкі» додатки дуже часто «з'їдають» батарею пристрою за лічені години, що призводить до видалення додатка користувачем.
- Часто додатки не оптимізовані під різні види з'єднання (Wi-Fi, 4G, LTE). Під час руху якість зв'язку може змінюватися, це впливає на працездатність використовуваного додатка, що не задовольняє користувача.
- Ще одна частина додатку, де досить часто можна зустріти проблеми – форми реєстрації та входу в систему. Як показує статистика, в 76% мобільних додатків, основним недоліком є небезпечне збереження персональних даних.
- Роздільна здатність екрану – це дуже важливий фактор, але в силу різноманітності мобільних пристроїв, це може стати проблемою. Багато елементів інтерфейсу програми можуть зламатися при переході в «ландшафтний» режим.
- Незрозумілі для користувача повідомлення про помилку. Наприклад, через погане з'єднання з сервером або проблеми з самим пристроєм з'являється якийсь код помилки. Що це означає і що робити для відновлення додатка незрозуміло в таких випадках.
- Локалізація. Безліч додатків призначені для використання на міжнародних ринках. Крім перекладу, труднощі можуть виникнути і при зміні часового поясу. Також деякі функції додатка, які доступні для використання на сході, в західній частині світу можуть бути відсутніми, і навпаки.