Розглянемо основні чотири підходи, які застосовуються в тестуванні мобільних додатків: на основі емуляції, в хмарі, на базі пристроїв і з використанням краудсорсингу.
Підходи до тестування мобільних додатків
- 17.09.2020
- Опубліковано: Admin
На основі емуляції
Емулятори є хорошим способом для початку тестування. Вони допомагають виявити більшість помилок на найбільш ранній стадії життєвого циклу розробки ПЗ. Якщо в наявності немає необхідних комплектуючих або потрібний пристрій зайнято іншим тестувальником, на допомогу приходять мобільні емулятори, які здатні повністю імітувати поведінку смартфона/планшета. Спочатку вони розроблялися для тестування, тому є частиною SDK розробника. Зручно, що емулятори запускаються на ПК або серверах, більш потужних пристроях, ніж смартфон. Але через це деякі помилки можуть бути не виявлені або викликати неправильне уявлення, наприклад, час відгуку або продуктивність програми.
Важливим фактором є те, що тестувати на емуляторі дешевше в порівнянні з покупкою нового девайса. До мінусів відносяться помилкові спрацьовування, обмежений набір жестів і багато іншого, що неможливо протестувати без мобільного пристрою. Реальне тестування дуже важливо, оскільки емулятори просто не можуть охопити всі проблеми, які можуть виникнути під час безпосередньої взаємодії з користувачем.
Для кращого результату тестування краще використовувати змішаний підхід – за допомогою емулятора і девайса. При такому підході доведеться тільки розподілити тести.
У хмарі
Хмара пристроїв – це мобільне середовище, яке включає реальні пристрої Android та iOS з різними комбінаціями версій ОС, розмірами екрану, оперативної пам'яті та багато іншого. Хмарні пристрої є відмінним рішенням для великомасштабного мобільного тестування.
Тестування в хмарі дозволяє підключатися до різноманітних мобільних пристроїв незалежно від їх місця розташування. Пристрої підтримують паралельне тестування, підходять для швидкої розробки, записують результати і доступні 24/7. Що стосується безпеки, то можна вибрати приватну хмару замість загальнодоступної.
У реальній хмарі пристроїв тестувальник може протестувати призначений для користувача інтерфейс на кожному пристрої, виміряти продуктивність, спостерігати за тим як працює додаток з розрядженою батареєю, а також коли в автономному режимі і т. д.
Що стосується ціни, то для тестування в хмарі необхідно буде заплатити тільки за використовуване тестове оточення. Хмарне тестування мобільних додатків використовується, щоб мінімізувати витрати на налаштування тестових лабораторій. Даний вид тестування мобільних додатків фінансово вигідніше, ніж тестування мобільних додатків на реальних мобільних пристроях.
На базі пристроїв
Тестування мобільних додатків на базі пристроїв показує найкращі результати, так як ПЗ надається в точності таке ж як для кінцевого користувача. При тестуванні на реальних мобільних пристроях враховуються всі особливості ОС, а також якість обслуговування мережі (QoS).
Це фінансово витратний підхід тестування, тому що всі девайси необхідно придбати. А враховуючи, що ринок смартфонів зростає і оновлюється досить часто – це не вигідне вкладення. Тільки фінансова сторона в цьому підході є мінусом.
З використанням краудсорсингу
Краудсорсінг є відмінним методом для перевірки функціональності програми на більш пізніх етапах розробки, щоб покрити всі можливі варіанти використання.
Для тестування тимчасово залучаються фрілансери. Існують спеціальні майданчики, на яких є користувачі, готові тестувати ПЗ, а також ті, кому необхідно тестування. Таким чином замовник може протестувати додаток саме для своєї цільової аудиторії.
Тестувальники можуть використовувати свої власні пристрої для тестування програми або отримати доступ до емуляторів пристроїв через краудсорсінговую платформу тестування, в залежності від вимоги замовника.
За допомогою такого підходу можна отримати важливий зворотний зв'язок щодо поліпшення UX і забезпечення зручності використання.
До недоліків краудсорсингу відносяться можливі проблеми з конфіденційністю додатку, який тестується, а також ненадійністю тестувальників і виконання їх роботи.
Кожен підхід має свої переваги і недоліки в тестуванні мобільних додатків. Емулятори гарні для тестування користувальницького інтерфейсу і початкового контролю якості, реальні пристрої необхідні для тестування продуктивності, а хмарне тестування – хороший спосіб перевірити додаток на великій кількості пристроїв і операційних систем. Краудсорсінг дозволяє перевірити ПЗ в різних умовах, наближаючи їх до реальних.