У поточній статті ми описуємо поради щодо навичок майбутніх QA Intern-ів від нашого досвідченого рекрутера, які вона зібрала в процесі роботи із новачками.
Ми провели інтерв’ю і задали питання, які часто виникають перед працевлаштуванням, або які причини того, чому було відмовлено після співбесіди.
ГОЛОВНАБЛОГМатеріали з тестуванняЯкі навички необхідні для майбутніх QA Intern-ів? (поради від рекрутера)
Які навички необхідні для майбутніх QA Intern-ів? (поради від рекрутера)
- 25.08.2022
- Опубліковано: Admin

Яких навичок не вистачає найчастіше випускникам, щоб почати роботу? Технічних, англійської – будь що.
У випускників курсу є ряд основних проблем.
- Англійська мова. Кандидати не розуміють усю серйозність та важливість володіння англійською мовою для роботи QA. У їхньому розумінні достатньо хорошого шкільного рівня, вміння описати та зрозуміти зміст написаного. Тому вони вказують у резюме саме рівень письмової англійської мови, а при проходженні співбесіди отримують відмову саме через неможливість пройти усний англомовний блок запитань. Оскільки на проєкті їм буде потрібно вести усні діалоги з представниками команди замовника, це є важливо.
- Чіткість розуміння професії, вимог до вакансії тестувальника. Коли учасники після курсу не можуть відповісти на запитання, які є критично важливими для роботи (наприклад описати усі атрибути баг репорту, типи, види тестування тощо).
Які софт скіли є 100% важливими, щоб відповідати позиції QA Intern?
- Готовність навчатись та сприймати конструктивну критику. Майбутні тестувальники мають розуміти, що курс – це лише перша сходинка і далі потрібно активно навчатись аби освоїти усі нюанси вакансії. Бути відкритим до зауважень та конструктивної критики щодо своєї роботи, розуміти, що це звична і нормальна частина процесу роботи, адже ніхто не може відразу працювати без помилок.
- Відповідальність. З інтерном з першого дня роботи працює куратор, менеджер та уся команда проєкту, тому людина має розуміти, що це не дитяча гра, а робота.
- Командний гравець. Робота на проєкті – це робота команди, тут результат завжди є спільним досягненням. Майбутній кандидат повинен бути готовим за потреби підстрахувати колегу, а не бути лиш сам за себе.
Які є цікаві причини вибуття з процесу відбору? Може щось комічне чи незвичайне було?
- З комічного – на співбесіді завжди запитую, чому вирішили обрати цей напрямок? Найбільше запам'яталась відповідь дівчини – хочу вдало вийти заміж , ті «айтішники» не так легко знаходяться, а тут можна походити і вибрати найкращого)))
- Якщо серйозно, тригерною є фраза: «хочу в «айті», бо тут багато платять». При цьому не оцінюють адекватно, що для цього потрібно мати хороші знання і постійно вчитися, а не просто бути.
Які можна дати поради початківцям для успішного відбору? Цікавлять саме поради від рекрутера.
- Перша і найголовніша порада – оцінюйте себе реально. Ви можете бути безкінечно крутим, але на ринку праці після базового курсу кандидат є intern-ом. Аби отримати усі переваги акул ІТ-світу потрібно наполегливо та якісно вчитись, отримати досвід, і лиш тоді включати амбіції крутого «айтішника».
- Реально оцінюйте ринок праці в своєму місці проживання. Коли вводиш у пошуку «зарплата ІТ-шника» і очі жадібно ловлять цифри з багатьма нулями, потрібно уважно дивитись, для якого рівня спеціаліста та в якому місті роботодавці готові стільки платити. Шукайте дані саме для свого міста. І пам'ятайте, якщо син сусідки Коля отримує 1000$ не означає, що й ви маєте стільки ж казати. Просто поцікавтеся перед тим, скільки в Колі досвіду і з чим саме він працює.
- Резюме – це саме те, як вас бачить майбутній роботодавець. Будь ласка, приділіть йому трохи часу. Почніть із фото – рекрутеру завжди приємно бачити, з ким він матиме справу. Але пам'ятайте, що резюме – це не сторінка в Instagram, оберіть фото, де добре видно обличчя. Щодо тексту – обов'язково вкажіть усі актуальні контакти, аби їх не доводилось уточнювати потім (номер телефону, електронна адреса, посилання на Skype та Zoom), зазначте рівень освіти, додаткові курси (якщо були), вкажіть свої уподобання щодо роботи, рівень володіння іноземною мовою (окремо для розмовного та письмового). І головне – не потрібно писати у перелік своїх знань усі відомі розумні терміни, адже під час співбесіди вас запитуватимуть орієнтуючись на все, що зазначено в резюме.
- Не брешіть. От зовсім. Починаючи із своїх умінь в резюме (бо це перевіряють під час співбесіди), закінчуючи відповіддю на всі питання. Ніхто не знає усього. Краще сказати, що не знаєш відповідь, але готовий вивчити, ніж спробувати викрутитись і попастись. Розуміння, що кандидат говорить неправду, дуже підриває довіру до нього і викликає сумніви.
- Підготуйтеся до співбесіди. Перед співбесідою дуже важливо ознайомитися з вимогами до вакансії і детально підготуватись до кожного пункту з переліку. Повторити технічну частину, «проговорити» візитівку для англомовної співбесіди. Якщо ви пропишите в пошуковику «що запитують на співбесідах англійською» – отримаєте дуже хорошу базу для підготовки. І також потрібно чітко визначити для себе, чому саме ви хочете працювати на цій посаді і в цій компанії.

Теги
QA поради новачкам
QA термінологія
Курс «Основи тестування ПЗ»
Курс «Тестування: основи і практика»
Лекція №1 курсів з тестування
Лекція №2 курсів з тестування
Лекція №3 курсів з тестування
Лекція №4 курсів з тестування
Лекція №5 курсів з тестування
Лекція №6. Тестування: основи і практика
Лекція №7. Тестування: основи і практика
автоматизація тестування
англійська мова
баг
баг-репорт
гейм тестування
глосарій
матеріали лекцій
метрики
організаційні питання
оцінювання ДЗ
самонавчання
тест-дизайн
тест-кейс
тестування мобайл