Із повномасштабним вторгненням росії життя всіх українців сильно змінилося. Зміни торкнулися усіх сфер нашого життя: сім’я, робота, розваги, здоров’я, подорожі тощо. Війна внесла свої корективи в тому числі і у сферу навчання. У цій статті ми розповімо про те, які труднощі можуть виникати під час навчання та як загалом відбувається цей процес у нашій країні в умовах сьогодення.
Навчання під час війни
Навчання під час війни
- 23.02.2023
- Опубліковано: Admin

Школи, ЗВО, технікуми
З 24 лютого 2022 року усі учасники державної освітньої системи України потерпають змін. Діти були змушені швидко подорослішати, адже нововведення накладають неабияку відповідальність на маленьких та вже дорослих учнів, а також їх батьків та вчителів.
Що змінилось?
1. Форма навчання. Зараз існує декілька форм навчання: очна, дистанційна, заочна/на дому, екстернатна, змішана (тиждень у закладі освіти/тиждень онлайн). Очно працюють ті навчальні заклади, у яких є належно обладнані укриття. Усі інші заклади освіти працюють в онлайн-форматі або практикують змішану форму.
ВНЗ наразі самі вирішують, яку форму навчання обрати для своїх студентів; деякі школи пропонують батькам обрати більш зручну форму (онлайн/офлайн/змішану), а деякі школи/ВНЗ змушені обрати лише дистанційну (у східних та південних областях України зруйновано багато закладів освіти, що унеможливлює офлайн навчання). До вересня 2022 діяла лише загальна дистанційна форма навчання по всій країні.
2. Відповідальність. При очному навчанні великий відсоток відповідальності за набуті знання та пояснення матеріалу лягає на плечі вчителів. При дистанційному навчанні цей відсоток додатково розділяється між вчителем, батьками (найчастіше – дітей молодших класів) та самим учнем (самостійне вивчення матеріалу). Безумовно, на учневі також лежить велика відповідальність за свої знання. За відсутності світла, інтернету та зв’язку роль вчителя перекладається на батьків, які мають пояснити ту чи іншу тему дитині. Старші діти та студенти в змозі самостійно опрацювати матеріал та зрозуміти його, труднощі виникають у школярів початкової школи.
3. Зручність. З одного боку, онлайн-навчання це дійсно зручно. Воно там, де ти. Не потрібно стояти у заторах, вставати на годину–дві раніше, навчатися можна навіть у піжамі чи перебуваючи за кордоном. Але є але. Світло, інтернет, зв’язок. Без цих компонентів, на жаль, неможливо навчатись онлайн. З іншого боку, очне навчання. Головні переваги: спілкування та соціалізація, отримання інформації напряму, краща організація навчання. Також очне навчання буде зручнішим для працюючих батьків, у яких немає можливості залишити дитину вдома одну.
4. Умови. В умовах війни, під час тривог школярі змушені перебувати та навчатися у бомбосховищах. Тривоги можуть тривати кілька годин, що негативно впливає на процес навчання та здоров’я (у т.ч й емоційне) дітей та вчителів та накладає неабияку відповідальність на вчителів за життя дітлахів. Вдома ж умови «домашні» та комфортні, але під час тривог ніхто не може гарантувати безпеку, тому все ж таки варто спускатися в укриття.
Навчальні курси
Є ситуації, коли навчання в державних закладах стає неможливим. Наприклад, на окупованих територіях студенти не мають можливості отримати освіту через втрату доступу до особистих документів (атестату, диплому, залікової книжки тощо), що унеможливлює їх перехід до іншого ВНЗ на підконтрольній Україні території. Тут на допомогу приходять навчальні курси, які пропонують безліч направлень: декор, малювання, бухгалтерський облік, психологія, маркетинг, ІТ, 3D моделювання тощо. За допомогою курсів можна отримати бажані знання за короткий строк, знайти те, що дійсно цікавить та згодом працювати саме у цій сфері.
Навчальні курси можуть бути у двох форматах – онлайн та офлайн. Іноді компанії пропонують на вибір обидві форми навчання.
Через нестабільну ситуацію в країні, зміну місцезнаходження та попри відключення світла, люди все частіше обирають саме онлайн навчання. Чому? Тому що це зручно. До курсу можна підключитися з мобільного телефону, з ноутбуку чи планшету, за чашкою запашної кави чи чаю, по дорозі додому, в заторі тощо.
Наша компанія QATestLab – це IT-компанія, яка спеціалізується на послугах із незалежного QA та тестування.
Ринок софтверного тестування розвивається стрімко і потреба в кваліфікованих QA-фахівцях зростає з кожним днем. Ми багато років навчаємо бажаючих будувати кар’єру в IT за спеціальністю тестування програмного забезпечення. Тому було створено Тренінговий центр, який започаткував онлайн-курс «Основи тестування ПЗ».
Курс передбачає відвідування онлайн-лекцій та багатьом може не підійти даний формат через відключення світла, відсутність зв’язку чи інтернет. Але й тут є вихід – після лекції наступного дня надсилається її запис усім слухачам курсу. Тобто навіть якщо курсант не зміг бути присутнім на лекції із будь яких причин, він зможе переглянути її у записі за першої можливості.
Курс розрахований на 1 календарний місяць та включає в себе 7 онлайн-лекцій, домашні завдання та іспит. Для всіх ДЗ є термін виконання – 1 тиждень з дня лекції. Цього строку достатньо для того, щоб ознайомитися з лекцією (навіть у записі) та виконати ДЗ. А якщо ж виникають питання – курсанти можуть задати їх лектору під час лекції чи звернутись в онлайн-чат підтримки.
Навчання – це вклад у майбутнє: своє та своєї держави. Отримані знання, навички та досвід – це той фундамент, на якому грунтується успішна кар’єра та майбутнє кожного з нас.
Тож, якщо бажаєте дізнатися більше про тестування, його основи та розпочати кар'єру у сфері IT – пропонуємо записатися на наш онлайн-курс «Основи тестування ПЗ» за посиланням та отримати цінні знання та навички разом із Тренінговим центром!
