Майже кожен день затримуєтеся на роботі, часті овертайми і не залишає відчуття втоми? Доводиться бувати в ситуації, коли пропущена запланована зустріч або забутий важливий дзвінок? Якщо вищеперелічене знайоме – варто попрацювати над тайм-менеджментом.
Визначення тайм-менеджменту
Тайм-менеджмент або управління часом – все більш необхідна навичка на сьогодні, але для багатьох людей це поняття так і залишається не до кінця вивченим. Важливо навчитися бути продуктивним, витрачаючи мінімум ресурсів, енергії та часу.
Щоб витрачати час більш ефективно, потрібно зрозуміти, на які завдання, активності, дії воно щодня йде. У цьому може допомогти наступний експеримент – обрав якийсь один день, потрібно з початку дня і до вечора записувати всі свої активності в подробицях. Однозначно це буде непросто, і цей день випаде з низки буденності і звичного проведення часу, але в підсумку вийде розпізнати основних «пожирачів часу».
Як показує практика, до основних «пожирачів часу» можна віднести:
- незрозумілі цілі (коли конкретно не зазначено що потрібно виконати);
- не розподілені по пріоритетності завдання;
- страх/невміння сказати «Ні» у вимагаючих того ситуаціях;
- велика кількість завдань високої концентрації;
- відсутність особистої мотивації;
- наявність відволікаючих чинників і подразників на робочому місці;
- неробочі телефонні дзвінки;
- колеги, які звертаються під час виконання завдань;
- недостатнє делегування роботи підлеглим;
- неорганізоване зберігання інформації;
- раптові мітинги/зустрічі.
Уміння керувати часом є основним інструментом у боротьбі за підвищення особистої ефективності, в досягненні цілей та планів, і в цей момент на допомогу приходить тайм-менеджмент.
До основних прийомів тайм-менеджменту можна віднести: