В ІТ в цілому, і в QA зокрема, існує багато міфів та стереотипів. Як показує практика, багато людей мають хибні уявлення про тестувальників та про QA спеціалістів. В цій статті розглянуто 10 найбільш популярних міфів про QA, з якими може зіткнутися кожен.
Популярні міфи про QA
- 18.01.2024
- Опубліковано: Admin
Міф №1
QA – це лише тестування
Тестування є частиною контролю якості. Знаходити дефекти важливо, але головна мета QA – переконатися, що програмне забезпечення відповідає очікуванням кінцевих користувачів. Контроль якості включає різноманітні дії, спрямовані на гарантування якості програмного забезпечення від самого початку розробки до випуску та підтримки. Включає в себе виявлення та усунення потенційних проблем якості на кожному етапі процесу розробки програмного забезпечення: збір вимог, проєктування, кодування та розгортання.
Міф №2
Чим більше тестів проводиться, тим краще
Багато проєктів спрямовані на досягнення 100% тестового покриття системи. Досягається це досить рідко, оскільки охоплення має тенденцію скорочуватися у відповідь на зміну графіків розробки. Зазвичай рішення про те, які області тестувати, приймаються на льоту. Будь-які рішення щодо пріоритету повинні брати до уваги ризик і бізнес-імперативи, щоб найбільше покриття отримали сфери з найбільшим потенційним впливом.
Міф №3
Тестування програмного забезпечення не приносить жодної цінності
Дехто вважає тестування просто формальним, а не суттєвим кроком у процесі розробки програмного забезпечення. Однак тестування має вирішальне значення, у тому, щоб переконатися, що програмне забезпечення працює належним чином і відповідає вимогам якості, встановленим клієнтом або кінцевим користувачем.
Міф №4
Гарантія якості коштує дорого
Так, QA займає час і вимагає кваліфікованого персоналу. Однак лише початківці підуть на скорочення часу тестування програмного забезпечення. Той, хто працював на проєкті з нескінченною кількістю помилок і потребою їх виправлення, ніколи не буде нехтувати гарантією якості. При спробі заощадити гроші на QA, в кінцевому підсумку, можна втратити дохід, що призведе до втрати клієнтів, перешкодить розвитку компанії та завдасть шкоди корпоративному бренду.
Міф №5
Контроль якості потрібен лише в кінці процесу розробки
Забезпечення якості має бути інтегровано в процес розробки програмного забезпечення з самого початку. Це дозволяє виявити потенційні проблеми з якістю та вирішити їх на ранній стадії, а не чекати до кінця процесу, коли їх усунення може бути дорожчим і більш трудомістким. Також передбачається постійний моніторинг і тестування, для гарантії того, що програмне забезпечення продовжує відповідати потребам кінцевих користувачів, і вносити будь-які необхідні оновлення та вдосконалення.
Міф №6
Автоматизоване тестування може замінити ручне тестування
Автоматизоване тестування є цінним інструментом для забезпечення якості, але воно не може повністю замінити ручне тестування. Автоматизовані тести можуть допомогти пришвидшити процес тестування та виявити повторювані та тривіальні проблеми, але вони не можуть замінити людську інтуїцію та креативність, необхідні для пошуку крайніх випадків та унікальних помилок.
Міф №7
Тестувати легко
Спеціаліст не стає автоматично кваліфікованим тестувальником лише тому, що має доступ до програми. Для цього необхідні глибокі знання програмного забезпечення, творчі навички вирішення проблем і здатність виявляти потенційні помилки до того, як вони матеріалізуються.
Крім того, що тестування займає багато часу та ресурсів, воно вимагає великих інвестицій у людей, інструменти та програмне забезпечення. Знайти помилки складніше, ніж просто натиснути кілька кнопок. Це потребує методичного підходу, пильної уваги до деталей і здатності розпізнавати та повідомляти про проблеми чітко та зрозуміло.
Міф №8
До тестування має бути залучена лише команда із забезпечення якості
Команда професіоналів із забезпечення якості справді цінна, оскільки вони хвилюються про якість продукту та чудово розуміють, на що слід звернути увагу під час тестування системи. Однак доручати контроль якості окремій команді тестувальників передбачає послідовну модель розробки. Більш гнучкі та сучасні підходи до розробки протистоять цьому. Методи безперервної інтеграції та ітераційних випусків сприяють заохоченню спільної відповідальність за якість системи. Кожен, хто працює над проєктом, має нести відповідальність за забезпечення якості.
Міф №9
Спеціаліст із забезпечення якості – невдалий розробник програмного забезпечення
Часто вважається, що посади QA надаються тим, хто не зміг отримати роботу розробником програмного забезпечення або немає необхідного досвіду. Це неправильно. Розробник і тестувальник – це дві різні посади, які потребують людей з різними поглядами та способом мислення. Вони доповнюють один одного: кожен має чудові функції та відіграє важливу роль у проєкті.
Міф №10
Тестування нудне й одноманітне.
Однією з поширених помилок щодо забезпечення якості програмного забезпечення є те, що воно нудне й одноманітне, а інженер із забезпечення якості нагадує робітника на конвеєрі. Багато людей припускають, що тестування передбачає лише клацання у випадкових місцях інтерфейсу користувача, документування результатів і створення звітів. Але це не так. Кожен день інженер з контролю якості повинен вирішувати різноманітні унікальні та незвичайні проблеми. Мета – гарантувати, що користувачі отримають високоякісний продукт. Для цього проводиться тестування, підтримується постійний зв’язок із командою розробників, оцінюються вимоги до програми та надаються ідеї.
Під час роботи на конкурентному ринку гарантія якості є не розкішшю, а вимогою. Метою QA є виявлення та усунення проблем, які заважають проєкту стати якісним продуктом, який відповідає всім вимогам клієнтів і кінцевих користувачів.