Існує міф про те, що робота тестувальника програмного забезпечення є монотонною та нудною. Однак, у світі гнучкої розробки, де темпи ніколи не спадають, немає часу нудьгувати. Тестування в ітераційний спосіб не дає достатньо часу, щоб відпочити під час спринтів. Навчанню немає кінця, і сучасний бізнес з його вимогами вимагає додаткових зусиль, щоб зробити роботу менш складною.
Ненудне тестування: як зробити роботу цікавішою?
- 25.01.2024
- Опубліковано: Admin
Звісно, що в якийсь момент тестування одного продукту чи робота на одному проєкті може стати монотонним заняттям, оскільки часто передбачає повторюваність завдань. А це вже, в свою чергу, може призвести до професійного вигорання (див. стаття нашого блогу про проф. вигорання). У даній статті ми розглянемо поради як зробити роботу більш цікавою і захоплюючою.
Що робити, коли тестувати стало нудно?
- Стає нудно, коли у рутинній роботі немає проблем чи нових викликів. У такій ситуації можна придумати собі завдання, наприклад – спробувати знайти 5 (або будь-яку іншу кількість) критичних дефектів за день.
- Тримайтеся подалі від негативних людей. Вони однозначно негативно впливають на оточуючих людей. Робіть те, що вас цікавить і мотивує.
- Надихайтеся довгостроковими кар’єрними цілями. Наприклад, на якій посаді чи з яким набором навичок ви хочете себе бачити через 5 років? Завжди думайте про те, що ви можете зробити сьогодні, щоб наблизитися до цієї мети, і дійте відповідно.
- Оновіть свої навички. Це не обов'язково мають бути технічні навички, ви можете удосконалювати свої soft skills, такі як спілкування, управління часом, формування команди, навички вирішення проблем тощо.
- Напишіть статтю та поділіться нею зі своїми колегами чи іншими командами тестування у компанії. Ваші знання та досвід можуть стати корисними для інших членів команди.
- Завжди винагороджуйте себе, коли досягаєте цілей.
- Співпрацюйте з групами QA з інших проєктів. Використовуйте їх позитивний досвід.
- Якщо ви більш досвідчений спеціаліст у команді, тоді допоможіть іншим вивчити концепції тестування та глибше зрозуміти ваш проєкт.
- Проведіть неформальну дискусію з розробниками. Обговоріть, що вони роблять, що вони розробили, які сценарії вони розглянули, чи можете ви щось зробити, щоб допомогти їм краще зрозуміти продукт.
- Регулярно прибирайте місце на робочому столі. Це також стосується файлів і папок на вашому комп’ютері. Організовувати все (час і ресурси) – звичка успішних людей.
- Не застрягайте в рутині. Продовжуйте експериментувати. Це може бути пов’язано з написанням або виконанням тест-кейсів, управлінням командами тестування чи звітами про тестування. Знаходьте нові способи робити свою роботу краще.
- Якщо вам набридло виконувати мануальні тести, попросіть керівника призначити вам інше завдання, можливо, провести тестування безпеки, продуктивності або навіть зайнятись автоматизацією тестів за допомогою нового інструменту.
- Читайте більше книг, статей, відвідуйте зустрічі та конференції з тестування.
- Якщо вам набрид проєкт, попросіть свого керівника перевести вас на інший.
Також розглянемо кілька причин, по яким професію тестувальника програмного забезпечення можна визнати напрочуд цікавою.
Причини:
-
Креативність
Створення сценаріїв тестування – це та частина роботи, де можна розкрити свій творчий потенціал: потрібно придумати якомога більшу кількість способів, якими користувач може використовувати продукт і де можна виявити помилку.
-
Аналітичне мислення
Хороший тестувальник має навички індуктивного мислення, тобто робити висновки на основі фрагментів інформації в поєднанні з дедуктивним мисленням (від загального до деталей).
-
Комунікабельність
Робота вимагає багато взаємодії з людьми на різних рівнях (особливо, коли компанія використовує методологію Scrum), і тут комунікативні навички дуже бажані. Наполегливість (здатність висловлювати свою думку, не ображаючи почуттів інших людей) на вагу золота.
-
Емпатія
Як тестувальник, ви співпереживаєте користувачеві, який зрештою скористається продуктом, який ви тестуєте. Для найкращого результату потрібно зрозуміти потреби користувача та його хід думок. Це ще один soft skill, який ви можете використовувати у своїй роботі.
-
Перфекціонізм
Точність і увага до деталей є обов’язковими умовами для того, щоб бути тестувальником.
-
Організаційні здібності
Ви не маєте необмеженого часу на тестування; у багатьох випадках часу виділяється менше, ніж ви сподіваєтесь. Стануть у пригоді ваші навички планування та ефективного використання часу.
-
Саморозвиток
Як тестувальник, ви повинні бути в курсі мінливих тенденцій і технологій. Кожного дня поширюється нова інформація, виникають нові курси тощо. Також потрібно знайомитись з продуктами конкурентів.
-
Відповідальність
Натиснувши «Тест пройдено» в Jira, ви підтверджуєте, що певна функція та, відповідно, весь продукт, відповідають вимогам. В результаті вашої роботи продукт завойовує довіру ринку, а його ефективність підвищує надійність корпоративного власника.
-
Кар'єрний ріст
Пізніше ви можете перейти до автоматичного тестування, контролю якості або навіть програмування. Чим більше інструментів тестування, технологій і мов програмування ви знаєте, тим краще. Таким чином, ви зміцните свої позиції на ринку праці. Ваші можливості для зростання, навчання та вдосконалення ваших навичок безмежні.
Тестування програмного забезпечення – це захоплююча, складна та весела робота. Щоб відчути це, вам просто потрібно подивитися на роботу з іншого боку.