Тестування – це багатогранна професія, у якій треба володіти різноманітними навичками, щоб бути ефективним у своїй команді. Набуті скіли та досвід відкривають широкі можливості розвитку. Але багато є тих, хто вважає, що автоматизація – єдина перспектива для зростання. Сучасні досвідчені та успішні спеціалісти з контролю якості мають хороші можливості не лише керувати процесом тестування якості, але й долати нові кар’єрні виклики, починаючи від взаємодії з клієнтами та закінчуючи керуванням продуктами та архітектурою підприємства. Тож, у даній статті буде розглянуто декілька не стереотипних варіантів кар’єрного шляху тестувальника програмного забезпечення.
Як розвиватися тестувальнику, якщо автоматизація не цікава
Як розвиватися тестувальнику, якщо автоматизація не цікава
- 02.02.2023
- Опубліковано: Admin

DevOps
Тестувальники програмного забезпечення мають цілісне уявлення про процес розробки, що може зробити їх хорошими DevOps, які дозволяють розробникам програмного забезпечення (Dev) і командам операцій (Ops) підвищити ефективність, швидкість та безпеку розробки програмного забезпечення. Швидший життєвий цикл розробки програмного забезпечення забезпечує конкурентну перевагу для компанії та її клієнтів.
Customer experience leader
Професіонали з контролю якості зосереджені на користувачеві, тому ці спеціалісти стають все більш цінними, оскільки компанії підвищують цінність клієнтського досвіду. Досвідчені тестувальники розуміють, що їхній споживач стоїть на першому місці. У багатьох компаніях CEL виступає голосом клієнта.
Enterprise architect
Професіонали з контролю якості виявляють увагу до деталей, що робить їх чудовими кандидатами на посади в архітектурі підприємства. Здатність взяти багато рухомих частин і вписати їх у комплексну картину або потік – це критичні навички для архітектора підприємства, який відповідає за розробку та архітектуру ланцюга розробки програмного забезпечення.
Quality Head
Начальник відділу якості – найвища посада у відділі якості. Ця роль є поєднанням технічних і управлінських навичок. Ця посада поєднує в собі загальний багаторічний досвід та перевірений досвід успішного керування кількома командами та проєктами/програмами.
IT management
В даному сегменті є також багато варіантів, наприклад Product manager чи Project manager (або будь-які інші менеджери), в яких головними задачами є організація роботи команди, комунікації з іншими менеджерами, замовниками, вищим керівництвом тощо. Управління особливо підходить для спеціалістів із забезпечення якості, так як спрямоване на нагляд за проєктом. Це включає в себе управління всіма аспектами життєвого циклу продукту: від етапу аналізу до управління випуском.
Тестувальника, що виконує багато організаційної роботи та демонструє гарні навички у мотивації інших співробітників та у спілкуванні, можна швидко перевести на шлях керування. Талановитий менеджер із забезпечення якості може перейти до старшого менеджера, директора або старшого директора. Зі зростанням популярності Testing Centers of Excellence (TCoE) відкривається все більше керівних посад із забезпечення якості на рівнях віце-президента та старшого віце-президента.
Quality engineering and strategy
Фахівці з контролю якості також можуть обійняти посади в стратегії забезпечення якості, які історично присуджувалися нетехнічним професіоналам із досвідом у бізнес-аналітиці. У розробці якості, зусилля зосереджені не на забезпеченні якості конкретного випуску програми, а радше на забезпеченні системи якості для всіх випусків. Це спосіб для професіоналів з тестування програмного забезпечення підняти ставки у своїй кар’єрі.
Business analysts
Бізнес-аналітик несе відповідальність за аналіз і оцінку бізнес-моделі та робочих процесів компанії. Ця посада добре підходить для тестувальників, оскільки більша частина їхньої роботи досить тісно перетинається. Через те, що тестувальники аналізують різні бізнес-проблеми, пов’язані із зовнішнім виглядом та роботою функцій продукту, вони мають перевагу в ролі аналітика, де важливі робочі процеси, зручність використання та спілкування.
Testing specializations
Якщо тестувальник хоче розвиватись саме у певній спеціалізації (своїй або спробувати іншу), не переходячи на керуючі посади, також можна розглядати декілька варіантів:
- мобільне тестування;
- тестування баз даних;
- юзабіліті;
- тестування доступності;
- тестування безпеки;
- тестування продуктивності/навантаження.
Тестування програмного забезпечення – цікава, складна та багатогранна сфера, у якій існують чудові можливості кар’єрного росту. Спеціальність може відкрити двері до нового шляху, де можливі перетворення спеціаліста з тестування у безліч інших ролей, за умови наявності сильної мотивації. У великих організаціях є кілька керівних ролей забезпечення якості: бізнес аналітики, вузькі спеціалісти з тестування тощо.
