Що ж, вітаємо вас у світі майбутнього, де розумні машини змінюють наше життя та замінюють нас. Якщо ви ще не знаєте, що таке ChatGPT, то ми залюбки розповімо вам про це одне з найсучасніших технологічних див, що відбуваються у сфері комунікацій.
Як чат GPT може допомогти у навчанні?
- 20.04.2023
- Опубліковано: Admin

ChatGPT, що це?
ChatGPT — це не просто бот, а майже справжній розмовний партнер. Це велика мовна модель, розроблена компанією OpenAI на основі архітектури GPT (Generative Pre-trained Transformer). Це програмне забезпечення, яке може генерувати текст за допомогою нейромережі, навчання якої проводилось на великій кількості текстових даних, тому ПЗ може відповідати на різноманітні запитання та надавати інформацію з різних галузей знань, або ж просто спілкуватись на вільні теми.
Важливо! База даних ПЗ закінчується на 2021 році, тому на запитання стосовно сьогодення ChatGPT не зможе надати відповіді.
Українці вже перевірили наскільки ChatGPT знає вірші Т. Шевченка, а ми перевіримо те, як розмовний бот допоможе із навчанням на нашому курсі.
1. Складання баг-репортів, тест-кейсів.
Ви можете використовувати ChatGPT як перекладача вже готових тем баг-репортів з української мови на англійську, або ж спробувати попросити згенерувати самарі самостійно.
Як бачимо, з цим завданням чат справився досить добре.
На прохання скласти весь баг-репорт ми отримали ось такий результат:
ChatGPT у даній ситуації припустився значних помилок, оскільки у нашій компанії є певні вимоги до оформлення баг-репортів (детальніше у статті про правила оформлення баг-репортів). Проте вимоги на кожному проєкті різні та такий баг-репорт цілком має право на існування.
2. Генерація тестових випадків та тестових даних.
ChatGPT може генерувати тестові випадки. Наприклад, ви можете поставити запитання, які описують функціональність програмного забезпечення, і використовувати відповіді ChatGPT для створення тестових випадків.
3. Відповіді на запитання.
Онлайн-підтримка Тренінгового центру не завжди має змогу оперативно відповідати на запитання студентів, тому ви можете спробувати дізнатись відповідь у ChatGPT.
4. Уточнити пункти чекліста.
Якщо ви вважаєте, що не до кінця зрозуміли пункт у чеклісті, ви можете уточнити це у ChatGPT.
5. Складання резюме та супровідного листа.
Чат може підказати як правильно структурувати резюме, які ключові слова та навички слід включити в резюме, як відобразити свій досвід роботи та освіту, як описати свої досягнення та компетенції та інші питання. Якщо надати чату факти про свій досвід роботи та навчання – він згенерує за вас супровідний лист.
6. Підготовка до співбесіди.
За допомогою чату Ви можете швидко дізнатись найпопулярніші запитання на співбесідах та відповіді на них.
Як можна використати ChatGPT окрім звичайного чатування?
Використовувати ChatGPT можна й без самого чату, інтегруючи його API з вашим додатком або сервісом. OpenAI надає API для використання з ChatGPT, що дозволяє отримати доступ до моделі та використовувати її для генерації тексту. Це означає, що ви можете інтегрувати ChatGPT у свій додаток або сервіс, щоб він міг відповідати на запити користувачів, створювати текстовий контент для сайту або додавати функції генерації тексту до свого додатка.
Для того, щоб почати використовувати API ChatGPT, необхідно зареєструватися на вебсайті OpenAI та отримати ключ API.
Далі, потрібно налаштувати з'єднання з API, використовуючи мову програмування, з якої ви хочете взаємодіяти з API та передати запит до API з параметрами, необхідними для генерації відповіді. API поверне вам відповідь, яку ви можете використати у своїй системі.
Наприклад, якщо ви хочете інтегрувати ChatGPT з вебчатом на вашому сайті, ви можете використовувати мову програмування, таку як JavaScript, щоб зробити запит до API ChatGPT, передаючи текст повідомлення, який потрібно згенерувати. API поверне відповідь із згенерованим текстом, який можна показати в чаті.
Разом з вами ми впевнились в тому, що чат GPT є потужним інструментом для навчання, який може допомогти покращити написання баг-репортів, тест-кейсів, отримати більш глибоке розуміння матеріалу, який вивчається на курсі та навіть створити резюме чи супровідні листи. На завершення хочеться сказати, що ChatGPT – це не просто інструмент, а дружній та кмітливий помічник, який завжди готовий допомогти.
