Ефективні комунікації між співробітниками грають важливу роль в робочому процесі команди. Вони сприяють більш злагодженій роботі, взаєморозумінню, розподілу завдань та обов'язків. Також вони допомагають швидко виходити з непередбачених ситуацій та якісно вирішувати складні завдання. Ефективні комунікації піднімають моральний дух команди й рівень задоволеності роботою кожного члена команди. Тому бажано користуватися загальними правилами ділового спілкування, які будуть сприяти побудові таких комунікацій.
Ефективні комунікації в команді
- 10.01.2023
- Опубліковано: Admin
![Ефективні комунікації в команді](https://training.qatestlab.com/wp-content/uploads/2021/07/Ефективні-комунікації-в-команді.jpg)
1. Встановлюйте основні правила комунікацій в команді
У кожної команди повинні бути правила взаємодії між її учасниками та правила робочого розпорядку. Наприклад, хорошим тоном буде повідомляти колег, якщо хтось затримується або відходить; у разі лікарняного – передавати свої завдання іншому співробітнику; якщо на термінове завдання не вистачає часу або виникають складнощі у виконанні – звертатися до колег за допомогою.
2. Швидко реагуйте на звернення колег
Потрібно завжди намагатися якомога швидше відповідати колегам особисто, в робочих чатах та інших засобах комунікації. Це сприяє швидкому вирішенню питань, проблем, що виникли, а також показує повагу до колег і дозволяє мінімізувати кількість помилок в роботі.
3. Будуйте довірливе спілкування
У команді повинно заохочуватися довірливе спілкування, співробітники не повинні боятися розповісти про проблему в роботі над завданням або про подію особистого характеру, щоб у керівника або колег була можливість сприяти вирішенню питання та уникнути накладок у роботі.
4. Дякуйте колегам за добре виконану роботу
Похвала та подяка за хорошу роботу – це один із способів показати колегам, що їх старання цінують, помічають. Це також спосіб висловити визнання співробітника, як хорошого фахівця. Таке визнання позитивно впливає на емоційний настрій співробітника, що в свою чергу покращує якість роботи, що виконується.
5. Не уникайте неформального спілкування
У команді важливо не тільки робоче спілкування, а й дружнє. Важлива згуртованість колективу не тільки в робочих моментах. Цьому сприяє пошук спільних тем для розмов, спільних інтересів та захоплень, спілкування за межами офісу.
Збирайтеся в кафе, в квест-кімнатах, на природі та проводьте тімбілдінги. Тімбілдінги допомагають внести неформальність в спілкування, зробити його більш дружнім та відкритим.
6. Говоріть лише про те, в чому розбираєтеся
Якщо співробітники звертаються за порадою, допомогою чи думкою, вони очікують компетентної та чіткої відповіді, так як від нього можуть залежати їх подальші дії в рамках завдання. Тому завжди варто говорити тільки про те, в чому впевнені та в чому розбираєтеся.
7. Розвивайтеся
У всіх є свої мінуси та недоліки, моменти в роботі, які варто поліпшити, моменти, на які звертає увагу керівник або колеги. Це потрібно приймати спокійно, адже всім є куди розвиватися. Потрібно намагатися аналізувати зауваження та виправлятися.
8. Проявляйте турботу
Цікавтеся настроєм, самопочуттям, успіхами у виконанні завдань та пропонуйте допомогу. Не залишайтеся байдужими до своїх колег.
9. Підтримуйте доброзичливе спілкування в робочих чатах
У робочих чатах можуть вирішуватися важливі робочі питання, тому завжди залишайтеся спокійними, відповідайте ввічливо та по суті.
10. Розподіляйте між собою обов'язки
Співробітники повинні бути відповідальними за певні завдання та обов'язки. Це дає розуміння про зони відповідальності кожного співробітника та до кого можна звернутися з відповідним питанням.
11. Виділяйте цілі завдань
Необхідно, щоб всі співробітники розуміли навіщо вони виконують ту чи іншу задачу, яку мету вона переслідує. Щоб кожен працював в потрібному напрямку та усі правильно розуміли, до яких результатів потрібно прийти.
12. Визначайте чіткі терміни виконання завдань
Команді буде простіше розраховувати час та взаємодіяти між собою, якщо вона встановить терміни виконання. Особливо це допоможе, якщо початок роботи одного співробітника залежить від закінчення роботи іншого. Так члени команди будуть краще орієнтуватися, коли кожен повинен виконати свою частину роботи.
13. Обговорюйте суперечливі питання та досягайте консенсусу
Часто бувають ситуації, коли під час обговорення робочих моментів у людей можуть бути різні погляди на те чи інше питання. Потрібно поважати думку кожного члена команди. Важливо розуміти, що наявність різних думок і поглядів дозволяє поглянути на проблему з різних сторін та прийняти вірне рішення. Не можна боятися висловлювати свою точку зору, а також не можна негативно сприймати думку, яка відрізняється від вашої. Пропозиції та ідеї кожного співробітника повинні враховуватися при прийнятті рішень, обговорення робочих питань та планів. Це ставить колег у рівні умови, не дає нікому відчувати себе недооціненим або маловажливим членом команди.
14. Пам'ятайте, що в команді немає слова «Я»
Будь-яке командне завдання передбачає взаємодію в тій чи іншій мірі. Тому відповідальність за результат завдання лежить на всій команді. І тільки згуртована праця дасть позитивний результат.
15. Інформуйте колег щодо важливих оновлень в роботі
У роботі доволі часто одні процеси залежать від інших. Зміни в одному процесі можуть впливати на супутні. Зміни в інших відділах можуть зачіпати сусідні. Тому важливо інформувати колег, якщо змінюється якась процедура, щоб всі були в курсі та не допускали помилки в роботі. Крім цього, потрібно інформувати про статус завдань, що були виконані. Це дає можливість зрозуміти скільки приблизно ще часу може виконуватися завдання. Це допомагає планувати роботу в цілому та розподіляти взаємозалежні завдання.
Усі ми хочемо працювати в сильній згуртованій команді, не боятися звертатися за допомогою, вчасно отримувати цю допомогу і, в свою чергу, допомагати іншим. Хочемо брати складні завдання, швидко та якісно справлятися з ними. У всьому цьому ефективні комунікації відіграють далеко не останню роль, а одну з головних. Дотримуючись цих порад, можна досягти високих результатів роботи і прекрасних взаємовідносин в команді.
![Що робити якщо знайшли помилку на сайті? Що робити якщо знайшли помилку на сайті?](https://training.qatestlab.com/wp-content/uploads/2021/04/Spelling_banner.jpg)
Теги
![](https://training.qatestlab.com/wp-content/uploads/2024/09/subscribe-baner.jpg)