Будь яке навчання, що йде за чітким планом та із серйозним ставленням до матеріалу, завжди буде успішним. Саме тому, команда Тренінгового Центру зібрала для вас декілька важливих та цікавих порад, які допоможуть вам якісно вчитись та ефективно засвоїти матеріали курсів.
12 порад для ефективного навчання від команди Тренінгового центру QATestLab
12 порад для ефективного навчання від команди Тренінгового центру QATestLab
- 29.07.2021
- Опубліковано: Admin

Готуємось до курсу
1. Поставте правильну мету
Задля успішного проходження будь яких курсів необхідно розуміти свою мету –
«Для чого я це роблю?» або ж «Чого я маю навчитись після закінчення курсів?».
Імпульсивні забаганки щодо проходження онлайн-курсів задля здобуття нових навичок дуже добре працюють на маркетинг, проте не всі студенти до кінця розуміють суть професій та свою власну мету.
Мета – у кожного унікальна, проте її правильна постановка дуже впливає на результат, а також на процес навчання. Наприклад, знизу ми описали дві мети з відчутною різницею. Оберіть продуктивнішу мету:
1) «Я пройду курси та стану тестувальником.»
2) «Пройшовши курси я зрозумію професію тестувальника ПЗ та навчусь оформлювати звіти про помилки, писати тест-кейси, тест-плани та чеклісти.»
У першому варіанті зображено більш узагальнену кінцеву мету і є ймовірність того, що вона була вигадана спонтанно.
Чіткості меті номер два додає саме те, що людина знає, чим вона буде займатися на курсі, адже вже хоч трохи проглянула суть професії та програму курсу. Окрім того, це допомагає відслідковувати власний прогрес та бачити, які навички вже освоєні та які знання присутні.
Глобальні цілі – це чудово, проте не варто забувати про проміжкові цілі, адже це як маленькі кроки із великим розумінням, що відбувається на курсі. Вони приноситимуть набагато більше задоволення, ніж грандіозні, яких досягати значно довше.
2. Наперед виділіть час для навчання та виконання домашніх завдань
Проблема тайм менеджменту під час проходження будь-яких курсів залишається дуже недооціненою, адже багато людей не задумуються, коли саме вони виконуватимуть домашнє завдання.
Ми радимо з самого початку розпланувати скільки часу ви будете готові виділити на перегляд вебінарів та виконання домашнього завдання, а головне – від яких щоденних активностей ви відберете цей час?
Звичайна помилка студентів, зменшувати час відпочинку, для того щоб повчитись, проте порада від Тренінгового Центру – скоротити час проведення у мережі Інтернет і навпаки покращити якість відпочинку. З якісним сном, організм та мозок буде готовий вчитися.
3. Забезпечте себе необхідними технічними пристроями та створіть сприятливу для навчання атмосферу
Хоча сучасні медіа наче кричать, що вчитись тепер можна де завгодно, проте питання комфорту завжди залишатиметься актуальним. Переконайтесь, що на момент лекції ви будете у комфортному для навчання місці – це може бути будь-що, починаючи з використання столика підставки для ноутбуку, закінчуючи фоновою музикою, снеками та освітленням. Комфорт справа доволі особиста.
Проте окрім цього, варто також звернути увагу на технічний бік. Якщо вам необхідно встановити додаткові програми для проходження курсу, то ознайомтесь з ними та встановіть перед початком навчання. Ви можете самостійно переглянути як працює та чи інша програма у мережі інтернет, проте на деяких курсах ви можете отримати детальну інструкцію із встановленням програмного забезпечення та поширених помилок, якщо така інформація є. Це шанс також навчитись чогось нового ще до початку курсу.
Під час курсу
4. Занотовуйте хоча б 80% нової інформації
Придбайте зошит або використовуйте додаткове програмне забезпечення, щоб створювати власні нотатки. Це добре допомагає запам’ятовувати інформацію, і вам буде до чого звертатися, якщо ви не будете мати доступу до матеріалів курсу.
5. Беріть участь в обговореннях
На більшості курсів є чат з учасниками, створений адміністраторами курсу, де учасники можуть спілкуватись між собою та обговорювати завдання, допомагаючи один одному, а іноді й консультуватись у адміністраторів. Звісно, спочатку це може бути дуже незручно, проте з часом, ви розумієте, що всі на одному рівні. Знайомтесь з іншими студентами і, можливо, знайдете цікавих людей та вдасться створити власне коло спілкування у якому зможете піднімати свої професійні навички й надалі.
Важливо пам’ятати правила етикету під час спілкування з одногрупниками, а також адміністраторами – спілкуйтесь з ними у відведений на це робочий час. Ментор та адміністратор чату – така сама людина, як і ви, яка заслуговує на відпочинок, тому турбувати адмінів чату повідомленнями особисто і в неробочий час – це, як мінімум, невиховано.
6. Приємна рутина навчання
Ця порада дуже наближена до правила правильного тайм-менеджменту, проте її суть в тому, щоб зробити навчання рутиною дня. Яскравим прикладом є вивчення нових слів кожного дня, під час вивчення іноземної мови. Наприклад, можна призначити перегляд вебінару на ранок, разом з чашкою кави, двічі на тиждень, а виконання домашнього завдання на вечір або середину дня.
Суть цієї поради в тому, щоб зменшити стрес та використання емоційного ресурсу під час курсу. І вона діє.
7. Нагороджуйте себе за проміжкові цілі
Як вже було вказано вище, важливо ставити проміжкові цілі. Для цього ознайомтесь з програмою курсу та кожного заняття та випишіть окремо чого ви маєте навчитись після кожного заняття, а вже потім самі розставте коли будете готові нагородити себе чимось, наприклад:
- після перших двох лекцій та домашнього завдання, обов’язково сходжу в кіно.
- по закінченню курсу поїду на відпочинок або на риболовлю за місто.
8. Звертайтесь за порадами
Хоч в мережі достатньо матеріалів у вільному доступі, все таки більшість людей звертається саме до викладачів та записується на курси для того, що мати якісний фідбек та оцінку розуміння матеріалів.
Наразі, майже у кожному курсі надається фідбек після виконання домашнього завдання або є служба підтримки ( наприклад, чат), куди можна звернутись за поясненням. Адміністратори чатів або спільних груп можуть мати відповіді на запитання курсантів або навіть ділитись корисними матеріалами курсів, якщо такі є.
Проте важливо пам’ятати, що працівники служби підтримки, такі самі люди, як і ви, тож поважайте їх час і роботу.
9. Не бійтеся помилятись
Як відомо, ті, хто не помиляються – нічого нового і не вчаться. Не бійтеся не розуміти чогось, адже процес проходження курсу – процес здобуття знань. Не варто картати себе щодо помилок або опускати руки, коли щось не виходить. Дайте собі більше часу для засвоєння знань та зверніться по консультацію до служби підтримки, своїх однодумців або додаткових матеріалів курсу.
Окрім цього, не варто обмежувати себе матеріалами одного курсу. Шукайте додаткову інформацію, адже є дуже багато матеріалів онлайн, діліться ними з однодумцями, проте намагайтеся не порушувати правила курсу на якому навчаєтесь,адже кожен курс має власну програму та специфіку. Правда в тому, що жоден курс не може дати усі знання, проте це особиста відповідальність учасника зануритися глибше у теми, що розглядаються та розуміти тонкощі освоюваної професії. В кінці кінців, з цього буде чудова вигода під час отримання роботи за омріяним напрямом.
Після закінчення курсу
10. Перегляньте скільки цілей із поставлених вами на початку курсу було досягнуто
Для такого корисно мати власний чекліст, де протягом проходження курсу будуть проміжкові цілі. Виписуйте їх в чекліст, щоб мати змогу не просто побачити власний прогрес, а ще точно знати за що себе необхідно нагородити.
11. Перечитуйте матеріали
Час від часу, переглядайте матеріал-конспект курсу. Особливо цей пункт важливий коли ви проходите курс для зміни виду діяльності. Це допоможе краще запам’ятати інформацію з курсу, не втрачаючи навички. Іноді можуть з'являтись питання вже після проходження курсу – тож шукайте відповіді у конспектах та додаткових матеріалах. Особливо корисно буде переглянути усі матеріали курсу перед співбесідою на омріяну роботу.
12. Спробуйте власні сили на співбесіді на бажану вакансію
Пройшовши курси та прикріпивши їх додатковою інформацією у сфері омріяної професії, логічним завершенням буде – співбесіда на вакансію мрії. Шукайте вакансії на порталах працевлаштування та підготувавшись сміливо вирушайте на зустріч мрії.
Підбірка корисних програм для організації навчання та тайм-менеджменту:
- Trello – канбан ресурс на якому можна створювати дошки та картки, таким чином відслідковуючи власний прогрес у навчанні.
- Google Calendar – базовий ресурс тайм-менеджменту від Google.
- Forest – додаток-порятунок для людей, яким важко розпрощатись із своїм мобільним на деякий час.
- Meditopia – додаток для iOS та Android з великим вибором фонового шуму під час роботи.
У цій статті спеціалісти Тренінгового Центру поділились порадами щодо ефективного навчання на онлайн-курсах та корисними додатками і сайтами для організації навчання. Колектив Тренінгового Центру QATestLab бажає вам ефективного та успішного навчання!
