Баг-репорти, створені учасниками курсів, мають свій життєвий цикл, який складається з наступних етапів.
- Курсант знаходить дефект в ході виконання домашнього завдання і досліджує його для знаходження умов відтворення.
- Курсант описує дефект в MantisBT, використовуючи всі правила оформлення звітів. Створений звіт автоматично призначається на «Training Center» і отримує статус «assigned/призначений».
- Звіти перевіряються фахівцями Тренінгового центру:
- якщо описана в баг-репорті ситуація не є багом, тоді спеціаліст Тренінгового центру змінює його статус на «closed/закритий» та призначає резолюцію «not a bug / не баг». Бали в такому випадку не нараховуються;
- якщо ж ситуація, описана в баг-репорті, є багом, тоді спеціаліст Тренінгового центру перевіряє його на унікальність (чи не є цей звіт дублікатом іншого). Дублікату присвоюється резолюція – «duplicate/дублікат», статус – «closed/закритий» та такий звіт закривається. Бали в такому випадку не нараховують.
- Спеціаліст Тренінгового центру перевіряє звіт на наявність помилок в оформленні:
- якщо помилки відсутні – перевіряючий (спеціаліст Тренінгового центру) проводить фінальну оцінку та призначає звіту статус «accepted/прийнятий», виставляючи при цьому бали. Звіти українською мовою оцінюються до 0,75 бала, англійською – до 1 балу (за 1 звіт);
- якщо помилки присутні, то перевіряючий (спеціаліст Тренінгового центру) присвоює звіту статус «feedback/зворотний зв'язок» і призначає на курсанта. На цій стадії теж виставляють бали (до 0,95 в залежності від мови оформлення);
- всі звіти зі статусом «feedback/зворотний зв'язок» – повернуті курсанту та вимагають доопрацювань. Кожен такий баг-репорт містить детальні коментарі перевіряючого (спеціаліста Тренінгового центру) із зазначенням допущених помилок.
- Курсант виправляє звіт, тоді баг-репорту призначається статус «assigned/призначений». Баг-трекінгова система автоматично призначає його на «Training Center».
- Перевіряючий (спеціаліст Тренінгового центру) проводить повторну перевірку звіту. Перевіряючий виконує фінальну оцінку та призначає звіту статус «accepted/прийнятий», виставляючи при цьому бали (до 0,95 в залежності від мови оформлення).
- Якщо звіт вже перевірявся, або баг-репорти створено після дедлайну (для кожного домашнього завдання термін виконання - 1 тиждень), або ж перевірка проводиться після 18:00 останнього дня курсу, то спеціаліст Тренінгового центру проводить фінальну оцінку та призначає звіту статус «accepted/прийнятий», виставляючи при цьому бали (до 0,95 в залежності від мови оформлення).
Зверніть увагу: для курсу «Тестування: основи і практика» баг-репорти перевіряються двічі зі зворотним зв'язком. Третя перевірка є фінальною незалежно від наявності помилок.
Для безкоштовного курсу «Основи тестування програмного забезпечення» перевірка завдань зі зворотним зв'язком здійснюється лише один раз і виключно завдань у рамках занять 1 та 2. Починаючи з домашнього завдання №3, фідбек до домашніх завдань не надається.